Strona główna » Nowości

2012-01-24

Pierwsza wystawa TICA w Polsce!

Pod koniec lutego w Mysłowicach po raz pierwszy w Polsce będzie można odwiedzić zupełnie "inną" wystawę kotów rasowych.

wystawaKto z nas nie kocha kotów? Puchate kuleczki, przytulne miziaki, dostojni arystokraci - ile kotów, tyle charakterów. A gdzież łatwiej zobaczyć całą plejadę kocich charakterów, niż na wystawie kotów rasowych?

Wystawy kotów rasowych są organizowane w naszym kraju już od wielu lat. Nie wszyscy jednak wiedzą, że w "kocim świecie" panuje niemal taka sama różnorodność, jak w kocich charakterach. Każda ze światowych organizacji felinologicznych ma swoje zasady i reguły, a także swoje sposoby na zaprezentowanie szerszemu ogółowi plejady kocich piękności - czyli na organizację kociej wystawy.

W lutym, w Mysłowicach, będzie można zobaczyć wystawę inną niż te, które znamy z polskich realiów. Po raz pierwszy bowiem odbędzie się wystawa pod patronatem TICA - The International Cat Association.

Ale dlaczego innną? Czyżby miało nie być na niej kotów? ;)

Otóż nie, koty będą. Kocie piękności będą się prężyły i walczyły o zaszczytne miejsca i tytuły, oceniane przez pięciu międzynarodowych sędziów felinologicznych. Konkurencja będzie ostra - każdy sędzia wyda swój werdykt. A publiczność będzie mogła dopingować faworytów - przed każdym z pięciu ringów sędziowskich. Oj, będzie się działo!

W przerwie między emocjami na ringu będzie można porozmawiać z hodowcami, którzy chętnie podzielą się wiedzą na temat ras kotów i odpowiedzą na wszystkie nasze pytania. W końcu jesteśmy po to, żeby szerzyć wiedzę o naszych milusińskich!

Wpadnijcie do Mysłowic - nie pożałujecie!

 


Ten krótki filmik pokazuje fragment finałowej oceny kociąt na wystawie w Helsinkach.


Wystawa odbędzie się w dniach 25-26 lutego 2012 roku, w Mysłowicach, w Hali MOSiR, ul. Ks. N. Bończyka 32z. Zwiedzających zapraszamy od 10:00 do 17:00.

Hodowców pragnących wziąć udział w wystawie prosimy o zapoznanie się z tymi informacjami.

Projekt strony: Vanti
Administracja: Agata Kruszona-Zawadzka*
Copyright © 2011 Klub Kota X-Treme