Strona główna » Nowości

2021-10-30

WAŻNE informacje dotyczące zgłaszania miotów

Prosimy wszystkich członków klubu o uważne przeczytanie tej wiadomości.

Dnia 19 października 2021 roku rozesłaliśmy do wszystkich członków klubu komunikat o następującej treści:

Razem z wprowadzeniem nowego systemu rejestracyjnego on-line TICA zlikwidowała oddzielny kanał zgłoszeń dla miotów. Oznacza to, że mioty, których nie da się zarejestrować automatycznie, czekają na swoją kolej do rejestracji w tej samej kolejce, co rejestracje kotów i inne sprawy zgłaszane do TICA. Automatycznie można zarejestrować wyłącznie miot, dla którego zostały spełnione następujące warunki:
- oboje rodzice są zarejestrowani w TICA, a ich numery rejestracyjne zaczynają się na SBT lub SBV
- oboje rodzice są z tej samej rasy lub grupy ras (czyli np. oboje rodzice to bengale albo jedno z rodziców to szkocki zwisłouchy, a drugie szkocki prostouchy, ale już NIE kot brytyjski)
- oboje rodzice zostali zarejestrowani (wysłani do rejestracji) ponad 90 dni przed urodzeniem miotu
- jeśli kocur nie jest własnością tej samej osoby, co kotka, właściciel kotki, oprócz nazwiska właściciela kocura, musi znać numer Client ID właściciela kocura.

Dlatego też bardzo prosimy, aby zgłaszali Państwo wszystkie mioty jak najszybciej, najlepiej w ciągu 2 tygodni po narodzeniu. Informujemy, że obecny system pozwala na bezpłatne, samodzielne poprawki kolorów i płci kociąt oraz dopisywanie numerów mikrochipów, więc brak tych informacji nie jest przeciwwskazaniem do zgłoszenia miotu. Rodowody klubowe zostaną wystawione dopiero w momencie, kiedy potwierdzą Państwo ostateczne uzupełnienie informacji i podadzą Państwo imiona dla kociąt.

Informujemy też, że jeśli Państwa miot zalicza się do miotów wymagających ręcznej rejestracji, a zgłoszą go Państwo zbyt późno, może wiązać się to z koniecznością dopłaty kwoty 10$ za przyspieszenie rejestracji. Dla wszystkich miotów, które zostały zgłoszone do klubu przed wysłaniem niniejszej wiadomości, opłaty tej dokona klub z własnych środków.

Zaistniała sytuacja nie jest zależna od klubu i nie możemy nic na nią poradzić. Cały czas staramy się o odwrócenie decyzji o likwidacji oddzielnej "kolejki zgłoszeń" dla miotów, ale decyzja ta leży w gestii zarządu TICA.

Jako, że istnieje niebezpieczeństwo, że część z Państwa nie zapoznała się z tym komunikatem (mail z informacją mógł trafić do spamu), umieszczamy ją także na naszej stronie. Bardzo prosimy o stosowanie się do reżimu szybkiego zgłaszania miotów, dopóki sytuacja się nie unormuje.

Projekt strony: Vanti
Administracja: Agata Kruszona-Zawadzka*
Copyright © 2011 Klub Kota X-Treme