Strona główna » Nowości

2014-07-11

Zwycięzcy świata i regionu w sezonie 2013-2014

Które polskie koty w tym roku zdobyły najbardziej prestiżowe tytuły TICA? Oto one!

Co roku TICA prowadzi ranking kotów zwyciężających na wystawach. Prowadzony jest ranking międzynarodowy dla wszystkich kociąt, kotów dorosłych, kastratów i kotów domowych walczących o zwycięstwa na wystawach przez cały sezon. Każdy region ma też swój ranking regionalny.

Zwycięzcy w tych rankingach otrzymują tytuły: w rankingu międzynarodowym tytuł International Winner, w rankingach regionalnych Regional Winner. Aby dostać się do czołówki, trzeba być jednym z 25 (w rankingu międzynarodowym) lub 20 (w rankingu regionalnym) spośród tysięcy kotów, które przez cały sezon biorą udział w wystawach.

Z wielką radością ogłaszamy tegoroczne sukcesy polskich kotów.

IW SGC Ertix Duszek Lasu został piętnastym najlepszym kotem dorosłym, wśród  kotów dorosłych wszystkich ras wystawianych na wystawach TICA na całym świecie. Jest to drugi kot z tytułem International Winner, który został wyhodowany i mieszka w Polsce. Ertix został też nalepszym kotem w swojej rasie - norweski leśny - na całym świecie.

Jarosławowi Kłosińskiemu, właścicielowi Ertixa i Leszce Szpineter, hodowczyni Ertixa, gratulujemy ogromnego sukcesu!

Na arenie regionalnej mamy w tym roku rekordową listę zwycięzców:

I ostatnie osiągnięcie tego sezonu: kotom, które zwyciężały przez wiele sezonów, TICA przyznaje najwyższy możliwy do zdobycia na wystawach tytuł, Lifetime Achievement. Aby go zdobyć, kot musi otrzymać tytuł International Winner co najmniej raz oraz tytuł Regional Winner co najmniej dwa razy (żaden z tytułów RW nie może pokrywać się z tytułem IW) - czyli trzy razy musi znaleźć się na liście najlepszych. Po raz pierwszy w Polsce tytuł Lifetime Achievement uzyskała kotka bengalska IW SGC Ilendri Minerva, która w sezonie wystawowym 2011-2012 uzyskała tytuł RW w klasie kociąt, w sezonie 2012-2013 tytuł IW w klasie kotów dorosłych, a w sezonie 2013-2014 tytuł RW w klasie kotów dorosłych. Zdobyte przez nią tytuły: RW, IW i LA są pierwszymi takimi tytułami kota wyhodowanego i mieszkającego w Polsce. Hodowczyni i właścicielce Minervy, Agacie Kruszona-Zawadzkiej gratulujemy ogromnego sukcesu hodowlanego.

Projekt strony: Vanti
Administracja: Agata Kruszona-Zawadzka*
Copyright © 2011 Klub Kota X-Treme